Store norske leksikon
Logg inn Logg inn
Brukerprofil

redaktør og forfatter

Anne Eilertsen

Store norske leksikon

Fagansvarlig for API-dokumentasjon og Store norske leksikon på eksamen.

Anne Eilertsen (født 19. mars 1970 i Narvik) er sivilingeniør fra Norges tekniske høgskole (Institutt for matematiske fag), og har i tillegg et grunnfag i tysk fra Universitetet i Trondheim.

Hun var redaktør i Kunnskapsforlagets leksikonredaksjon fra 1996 til 2002, og i 2003–2009 var hun tilknyttet forlaget som frilanser og vikar, som tekst- og bilderedaktør, og med tekniske oppgaver knyttet til den første nettutgaven av Store norske leksikon.

Hun har vikariert som webredaktør i Datatilsynet og deretter frilanset for flere forlag med manusarbeid, oversettelse, redigering og språkvask. I 2010–2017 var hun ansatt i Departementenes Sikkerhets- og Serviceorganisasjon med oppgaver knyttet til utvikling av Wordpressløsninger, innholdsrådgivning, sosiale medier, kanalvalg og teknisk webutvikling.

Fra 2017 er hun redaktør i Store norske leksikon.

Siste aktivitet

Anne Eilertsen har oppdatert 30549 artikler i Store norske leksikon.

  • Pondus - tegneserie: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 1 time siden
  • Nordisk råds natur- og miljøpris: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 1 time siden
  • koboltapparat: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 1 time siden
  • Hillingdon: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 1 time siden
  • byer i Norge: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 1 time siden
  • Nordisk råds musikkpris: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 1 time siden
  • Giannis Antetokounmpo: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 1 time siden
  • Alstahaug: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 1 time siden
  • NBA: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 1 time siden
  • LeBron James: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 1 time siden
  • Grønlands politiske system: bilde oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 1 time siden
  • Grønlands politiske system: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 1 time siden
  • Inatsisartut: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 2 timer siden
  • Grindane: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 2 timer siden
  • Noman Mubashir: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 2 timer siden
  • Bente Børsum: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 2 timer siden
  • opplevelsesturisme: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 2 timer siden
  • Eirik Stubø: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 2 timer siden
  • ferieparadokset: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 2 timer siden
  • Giorgia Meloni: bilde oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 2 timer siden
  • Giorgia Meloni: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 2 timer siden
  • Nordisk råds filmpris: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for rundt 2 timer siden
  • trutne: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Schwerin: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Schwerin: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Hurum kirke: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Georg Backer Berg: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Ballhausplatz: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Prater: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Prater: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Wolf Haas: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Norskog: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • fødsel: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • morkaken: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • fastsittende morkake: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • fastsittende morkake: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Tove Pihl: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Kåre Gjønnes: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Christine Meyer: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • SPC (legemidler): oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • SPC (legemidler): oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • legemiddelgruppe: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Kapp Verde: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Kapp Verde: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Alaj: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Ida Larmo: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • manga: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Gary Oldman: bilde oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Gary Oldman: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
  • Nils Axle Kanten: oppdatert av Anne Eilertsen (SNL) for 2 dager siden
All aktivitet

Forfatter av

Anne Eilertsen er oppført som forfatter av 59 artikler i Store norske leksikon.

  • Dataspill
    dataspill
  • Seksuell orientering og kjønnsidentitet
    seksuell orientering
  • Familie
    adopsjon
  • Medier
    nettsted
  • Graviditet
    keisersnitt
  • Fremmedord og lånord
    kompleksitet
  • Teknologi
    teknikk
  • Fysikk
    superposisjonsprinsippet
  • Bygningstyper
    berg-og-dal-bane
  • Fysikk
    atom
  • Varme- og stofflære
    overtrykk
  • Kunstig intelligens
    KI
  • Tallteori
    fellesnevner
  • Kunstig intelligens
    AI
  • Medier
    falske nyheter
  • Begreper i populærmusikk
    goth
  • Helserett
    pårørende
  • Datamaskinarkitektur
    flyttall
  • Medier
    kildekritikk
  • Ordforklaringer i samfunn
    russ
  • Turisme
    fornøyelsespark
  • Science fiction
    cyberpunk
  • Kommutative algebraer og ringer
    definisjonsmengde
  • Grunnleggende geometri
    linjestykke
  • Dataspill
    Tetris
  • Norske ord og uttrykk
    inneklemt dag
  • Kortspill
    kortfarge
  • Film
    film
  • Kognitiv funksjonsnedsettelse
    nevrodivergent
  • Ordforklaringer i samfunn
    nasjonaldag
  • Astronomi
    tid
  • Bakverk og baking
    bakstehelle
  • Matematikk
    gjennomsnitt
  • Film
    animasjonsfilm
  • Matematisk analyse
    integrasjon - matematikk
  • Tobakk
    vaping
  • Fysikk
    celsius
  • Matematisk logikk
    kompleksitet - matematikk
  • Matematikk
    parallell
  • Juss
    skilsmisse
  • Ordforklaringer i samfunn
    nasjonalsang - ordforklaring
  • Velferd
    barnetrygd
  • Oseanografi
    havvann
  • Arbeidsliv
    ferie - ordforklaring
  • Metoder og utstyr i analytisk kjemi
    p.a. - kjemi
  • Kognitiv funksjonsnedsettelse
    nevrotypisk
  • Science fiction
    Neal Stephenson
  • Næringsmiddelteknologi
    måltidserstatning
  • Mat
    eggedosis
  • Biografier innen matematikk
    Dennis P. Sullivan
Se alle artikler i Store norske leksikon av Anne Eilertsen